Akce:  Rockový festáček  13.12.2008
Autor: Papendorf.
Účastníci: Mára, Lála, Vokap a Papendorf.Druhý veřejný koncert kapely.

V sobotu 13.12. 2008 se opět v hostinci „U Tvrze“ konal náš druhý koncert. Byl to vlastně takovej malej fesťáček, protože se zúčastnilo celkem 5 kapel -…Ale Hovno!, AD BESTIAS, Tmztm, Duobetic Homunkulus a Lehký odpad. Manažer Jula to zorganizoval tak, že jsme hráli my jako první, a to ze dvou důvodů: 1) abychom se nestačili před koncertem ožrat a za 2) abychom se stihli potom ožrat. Riskoval přitom ale, že mu lidi hned vyplašíme a utečou.

Byla to akce vskutku multikulturní jak dokazuje skutečnost, že na akci dorazil dokonce i jeden černoch albín jménem Tomasqua Korecqua s mocným afrem na palici. Bohužel byl letem z černé Afriky tak unaven, že většinu koncertu prospal na stole jak dokazuje ostatně tato fotka. Doufám, že než usnul stačil zaplatit vstup. :o). Myslel jsem nejdřív, že zkouší nějaký kouzlo pro zvýšení potence a proto jsem ho napodoboval, ale když to trvalo asi hodinu, přestalo mně to bavit a taky jsem už musel na scénu. K dalším bizardním návštěvníkům pak ještě patřily dvě persony z říše pohádek - Dlouhý a Široký , a Šípková Růženka. Podobnejch lidí se kolem 21. hodiny sešlo asi 70 a tak jsme mohli začít.

Od posledního koncertu jsme repertoár rozšířili o 3 songy, takže jsme těch 13 na koncert dokonce museli vybírat. Máme jich totiž už celkem 14. Zkoušeli jsme tentokrát méně než obvykle, ale výsledek byl uspokojující. Zvukař byl výbornej a ani se moc nepozastavoval nad úrovní našeho „umění“. Lála trochu před vystoupením ladil a nastupoval s 6 kompotama a velkou zelenou v krvi, ale na výkonu to nebylo znát. Vokap hrál se tentokrát se zapnutou kytarou – měl tam totiž mámu, tak se chtěl vytáhnout. To, že jsme hráli dobře nám jeho máma potvrdila, tím že mu den po koncertě dala 13 litrů na novou kytaru. My ostatní jsme hráli za pití a jídlo. Jo holt jsme si uměli vybrat manažera – je to hostinskej. Jedinej výraznější problém během konciku tak byl asi jen s mikrofonem na virblu. Bohužel zvukař neměl chyt mikrofonu na muj starej virbl a tak se stávalo, že mi mikrofon uprostřed písničky spadl na virbl, tam se chvíli válel (já se ho snažil míjet, ale moc mi to nešlo) a pak spadnul na zem. Po songu jsem ho znova chytil a všechno se zase opakovalo. Zvukař byl však profík a nedokázalo ho to rozhodit. Jenom se smál. Asi nám naznačoval, že v tom bordelu co hrajeme se to stejně ztratí.

Po koncertě jsme trochu ladili na baru a nastupovali po nás postupně Ad Bestias, Tmztm a nakonec Lehký odpad. Jsou to všechno zkušení a nadaní mladí muzikanti, kteří svoje nástroje ovládají dokonale a punk, punk rock i rock v jejich podání je super zážitek.

That’s all
Pan X.Y.